Bezstarostné bývanie v nových moderných domoch na slnkom zaliatych pozemkoch.

Staňte sa súčasťou rezidenčnej štvrte Slnovrat Residence a vychutnajte si všetky výhody, ktoré vám ponúka. Od vynikajúcej občianskej vybavenosti, cez skvelú dopravnú dostupnosť až po harmonické prepojenie s okolitou prírodou. Navyše, všetko dôležité máte stále poruke.

Zistite viac o pozemkoch a domoch, ktoré sú pripravené vyjsť v ústrety vašim potrebám.

Pokojné prostredie

Nová rezidenčná štvrť je obklopená prírodou, zelenými aj vodnými plochami. Nachádza sa na konci obce Andovce, severozápadne od Nových Zámkov.

Bezpečná štvrť pre rodinu

Slnovrat Residence je samostatným a čiastočne uzatvoreným komplexom, preto sa v nej budú zdržiavať predovšetkým rezidenti a ich návštevy.

Kompletná infraštruktúra

Stavať môžete bez najmenších starostí. Budete mať k dispozícii prístupovú cestu s verejným osvetlením až k vášmu pozemku ako aj kompletné inžinierske siete (voda, elektrina, kanalizácia, optický kábel).

Občianska vybavenosť

V rámci Slnovrat Residence budete mať k dispozícii voľnočasové verejné priestranstvá pre relax a šport, prípadne aj základné služby. V bezprostrednej blízkosti obytnej štvrte potom nájdete množstvo ďalších služieb.

Dopravná dostupnosť

Do Nových Zámkov sa dostanete autom za 5 minút, bicyklom za 15 minút. Zastávka hromadnej dopravy sa nachádza len pár metrov od Slnovrat Residence.

Overený developer

Developerom Slnovrat Residence je skúsená spoločnosť PROSPECT Nové Zámky, ktorá už 30 rokov financuje a realizuje menšie i väčšie projekty nielen v rámci regiónu.

Orientačný časový harmonogram pre inžinierske siete a výstavbu domov (1. fáza)

30.10.2023
Právoplatnosť
územného rozhodnutia

21.02.2024
Právoplatnosť
stavebných povolení
na inžinierske siete

21.02.2024
Právoplatnosť
stavebných povolení
na domy

01.03.2024
Začiatok
stavebných prác

Skúsený staviteľ

Spoločnosť PROSPECT Nové Zámky sa už 30 rokov špecializuje na výstavbu bytových, nebytových a polyfunkčných objektov s cieľom dodávať svojim klientom maximálnu pridanú hodnotu.

PROSPECT Nové Zámky disponuje vlastným vozovým parkom, ťažkou technikou, lešením a debnením, vďaka čomu je nezávislým na externých kapacitách čím eliminuje riziko oneskorenia výstavby.

Rovnako vlastní kompletné mechanizačné vybavenie na recykláciu stavebného odpadu. Množstvom zrecyklovaného odpadu za rok sa radí medzi priekopníkov zhodnocovania stavebného odpadu v rámci Slovenska.

30 rokov
na trhu

Vyberte si z 2 typov rodinných domov

Vyberte si podľa svojich preferencií – kompaktný a praktický dom v radovej zástavbe bez garáže alebo jeden z priestranných dvojdomov s premyslenou dispozícou a garážou.

Predpríprava pre klimatizáciu

Predpríprava pre fotovoltický
systém

Elektrické podlahové vykurovanie

Predpríprava pre krb

TYP A – Radová zástavba

4-izbový podkrovný rodinný dom

bez garáže

až 108m² užitkovej plochy

4 izby a priestranná kuchyňa

Cena domu – holodom
už od 189.000,-€

TYP C – Dvojdom

4-izbový podkrovný rodinný dom

s garážou

až 113m² užitkovej plochy

4 izby a priestranná kuchyňa

Cena domu – holodom
už od 199.000,-€

FAQ

Akú sumu platím pri rezervácii?

Výška rezervačného poplatku je 5.000 € rodinný dom a 10% pozemok. Je splatná do 3 dní od podpisu Rezervačnej dohody. Poznámka: Po úhrade rezervačného poplatku dohodnutá celková kúpna cena zostáva nezmenená!

Môžem kúpiť pozemok resp. dom na hypotéku?

To záleží od podmienok aké si určí vaša banka. Informujte sa o svojho finančného poradcu. Nemáte vlastného fin. poradcu? Radi vám doporučíme jedného z našich osvedčených. Viac v článku v “Novinkách”.

Akú infraštruktúru budem mať k dispozícii k pozemku alebo domu?

Areál bude napojený na verejný vodovod a verejnú kanalizáciu, bude zásobovaný elektrickou energiou a k dispozícii bude tiež optický kábel. Vybudovaná bude verejná komunikácia s chodníkmi, verejným osvetlením a základnou občianskou vybavenosťou.

Môžem si postaviť rodinný dom podľa vlastných predstáv?

Áno. Ak si kúpite niektorý z ešte nepredaných pozemkov, môžete si postaviť rodinný dom podľa vlastných predstáv. Bude potrebné dodržať podmienky územného rozhodnutia, v zásade ale pôjde najmä o podlažnosť 1 nadzemné podlažie + obytné podkrovie a budú predpísané určité regulatívy územnej a funkčnej zastaviteľnosti plochy, ktoré však budú viac ako veľkorysé. Inými slovami – budete si môcť postaviť viac ako len bežný domček, pretože regulácia bude poskytovať dostatok možností a flexibility.

Kedy môžem začať projektovať svoj dom a kedy môžem podať žiadosť o vydanie stavebného povolenia pre svoj dom?

Ak si rodinný dom kúpite od nás, projekčné práce a stavebné povolenie je v cene domu. Ak výstavbu domu zamýšľate realizovať nezávisle, napr. svojpomocne, projekčné práce môžete zahájiť bez väčšieho rizika už po právoplatnosti územného rozhodnutia (viď orientačný časový harmonogram – inžinierske siete). Žiadosť o vydanie stavebného povolenia môžete bezpečne podať po právoplatnosti stavebných povolení (viď. orientačný časový harmonogram vyššie).

Chcem dom, ktorý si sám navrhnem. Ako je to s regulatívami (záväznými podmienkami) výstavby?

Územný plán obce Zemné v časti Gúg nie je momentálne detailne spracovaný, čo však považujeme za výhodu, pretože to poskytuje stavebníkom širšie možnosti. Územný plán obce nájdete tu: https://zemne.sk/sk/samosprava/zakladne-dokumenty?limit=10&start=10. Navyše obec Zemné je veľmi kooperatívna a nápomocná, preto si myslíme, že ak nepôjde o priamo neobvyklé alebo na miestne pomery vysoko nadštandardné alebo neštandardné riešenia domov (najmä priveľa podlaží, nezvyčajné podzemné stavby a pod.), vydaniu stavebného povolenia nebude nič brániť. V zmysle odporúčania obce Zemné ale urobíte najlepšie, keď svoj stavebný zámer pred samotným projektovaním najprv skonzultujete so stavebným úradom. Pokiaľ ide o regulatívy spoločnosti PROSPECT – našou snahou je klientom vyhovieť čo najviac je to možné, v prípade pozemkov A a B a radových domov, ktoré na nich plánujeme stavať, máme však predstavu dodržať jednotnú čelnú líniu – t.j. aby radové domy na týchto pozemkoch A a B boli z pohľadu od ulice vizuálne rovnaké.